AK PARTİLİLER SANDIK BAŞINDA

Karaman’da temayül 16-17 Kasım’da

AK PARTİLİLER  SANDIK BAŞINDA
AK PARTİLİLER  SANDIK BAŞINDA
Bu içerik 585 kez okundu.

AK Partililer, yeni büyükşehir olan 14 ilde temayül yoklaması için,  sandık başına gidiyor.

AK Parti'de yerel seçimlere yönelik çalışmalar kapsamında İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Gaziantep, Konya, Kayseri, Antalya, Diyarbakır, Eskişehir, Erzurum, Mersin, İzmit, Sakarya ve Samsun'da 27 Ekim'de temayül yoklaması yapılmıştı.

Bu şehirlerde kurulan ve daha sonra parti genel merkezine getirilen sandıklar, 11 Kasım'daki Temayül Üst Kurulu öncesinde açılacak ve oylar sayılacak. Temayül sonuçları kamuoyu ve teşkilatla paylaşılmayacak, sadece Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanması planlanan Temayül Üst Kurulu'nda değerlendirilecek.

AK Parti, büyükşehir statüsünü yeni kazanan Şanlıurfa, Hatay, Manisa, Balıkesir, Kahramanmaraş, Van, Aydın, Denizli, Tekirdağ, Muğla, Mardin, Malatya, Trabzon ve Ordu'da, bugün temayül yoklaması yapılacak.

Yaklaşık 63 bin kişinin katılmasının beklendiği yoklama için 260 sandık kurulacak. Temayül yoklamaları, diğer 51 ilde ise 16-17 Kasım'da yapılacak.

-"Belediye başkan adayı kim olsun?"

Temayül yoklamasında parti kurucuları, milletvekilleri, kadın ve gençlik kolları üyeleri, il ve ilçe teşkilatlarının yöneticileri, il genel meclis üyeleri, belediye başkanları, disiplin ve demokrasi kurulu üyeleri oy kullanıyor.

 

Eğilim yoklamalarında, sandık başına gidenlere, belediye başkanı adaylığı için kimi istedikleri soruluyor. Buna göre partililerden belediye başkanlığının AK Parti'de olduğu illerde bir, belediye başkanlığının AK Parti'de olmadığı illerde ise iki isim önermeleri isteniyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARAMAN SON SÖZÜNÜ SÖYLEDİ: 2-1
KARAMAN SON SÖZÜNÜ SÖYLEDİ: 2-1
“CİDDİ BİR MESAFE KAYDETTİK”
“CİDDİ BİR MESAFE KAYDETTİK”